Napelemes repülővel a föld körül?

A repülőgépeknek és a pilótáknak egyaránt nagy teszt, hogy körbe tudják-e repülni a földet. Most Bertran Piccard (aki elsőként repülte megállás nélkül körbe a földet léghajóval) megpóbálja ezt a Solar Impulse nevű napelemes repülővel.
A gép terveit először 2007ben mutatták be, a tesztrepülésre az év végén kerül sor. Ha a két napos és egy éjszakás repülés jól sikerül, akkor felkészülnek a világkörüli útra.
A 63 méteres szárnyfesztávú szénszálas gépen 12000 napelem található, melyek 4db egyenként 10 lóerős motort hajtanak - így nem túl gyors - , a többletenergiát több mint 400kg akkumultátor tárolja, így téve lehetővé az éjszakai repülést.
Ha egy repülőgép éjjel-nappal tud repülni üzemanyag nélkül, akkor senki sem mondhatja, hogy ezt nem tudjuk megoldani más járműveknél, fűtő és légkondicionáló rendszereknél, vagy számítógépeknél - mondta Piccard.
Forrás: Inhabitat

Hozzászólások
Jelenleg nincs hozzászólás